Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ktorú zdravotnú poisťovňu si mám vybrať? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

Ako vravel "ujo Churchill": Verim iba statistike, ktoru si sam sfalsujem...
 

mala faktograficka chyba

Tento vyrok sa Churchilovi pripisuje iba mylne. V skutocnosti je autorom tohto vyroku Goebbels a pouzil ho na ociernenie Churchila.
(Nic to nemeni na fakte, ze pod ten vyrok sa da len podpisat :D)


I only believe in statistics that I doctored myself.

* (in German: »Ich glaube nur der Statistik, die ich selbst gefälscht habe« ) This slanderous remark was attributed to Churchill by Nazi propaganda minister Joseph Goebbels to depict him as a liar. It is still widely believed in German public to originate from Churchill.

http://en.wikiquote.org/wiki/Winston_Churchill
 
Hodnoť

pripoistit sa?

Aku vyhodu to ma? Bude mi konecne poskitnuta zdravotna starostlivost na urovni EU? Alebo ake su vyhody?
 

naco?

dostanes ju na urovni eu aj zo zakladneho zp. ak si budes platit 14 % z 2500 ci 3000 euro. ako v eu...
len o tom to je, pani. a vsetko ostatne okolo toho su len prazdne kecy a zdovodnovanie socializmu.
 
Hodnoť

 

Ma takyto rating vobec zmysel? V kapitole "Vzťahy zdravotnej poisťovne voči poskytovateľom" nie su zahrnute odborne ambulancie. Napriklad taka Dovera nie je schopna preplacat MR vysetrenia. Nepreplatene nadlimity tvoria v niektorych ambulanciach aj viac ako polovicu z celkovo poskytnutej zdravotnej starostlivosti. A pritom tato poistovna dostala druhy najvyssi pocet bodov v tejto kategorii.
.
A to ani nehovorim o fakte ze danu kapitolu vypracovala prave Dovera. Ako ma potom clovek verit, ze analyza bola objektivna, ked skumane subjekty hodnotia sami seba a svoju konkurenciu napr. na zaklade svojej vlastnej "internej analyzy"?
 

 

:-) Si pozri, kto clanok napisal, kto sfalso...(oops) vypracoval statistiku, kto za HPI stoji.... a nediv sa.... :-)

Ako som uz pisal hore: Verim iba statistike, ktoru si sam sfalsujem...
 

 

Ano ja viem kto pisal tento clanok a kto su HPI. Pokial by pouzili len informacie z verejnych zdrojov a doplnili udaje, bola by to urcite prinosna statistika. Som jednoznacne za zachovanie sukromnych poistovni. Uz teraz sa moc v statnych centralizuje - zmluvy nad urcity financny objem uz neschvaluju na pobockach ale centralne v kraji, takze predseda krajskej pobocky urcuje kde potecu miliardy. Za chvilu budes potrebovat na vybavenie limitu stranicku knizku Smeru.
 

Rozhodnutie je na poistencovi

Keď už nič iné, tak rating dáva dohromady prehľad všetkých produktov poisťovní spolu s ich hodnotením. Ak niekto rozmýšľa o zmene poisťovne (ak ste si všimli, nikoho na to nenahováram), tak nemusí míňať čas hľadaním dostupných informácií, ale ich nájde na jednom mieste spolu s našim názorom. Ak náš názor odmietne ako neobjektívny, stále je to ok - môže si pokojne z tých informácií vyvodiť iné závery.
 

 

V prvej vete mate chybicku. Na konci vety vam chybaju slova "jednostrannym neobjektivnym" hodnotenim.
 

Na takéto hodnotenie

máte samozrejme právo; skúste však uviesť konkrétny príklad, kde sa naše hodnotenie produktov poisťovní líši od vášho (produktov majú poisťovne niekoľko desiatok, v tom ratingu ich nájdete všetky označené kódom, uveďte kód a napíšte, v čom je podľa Vás naše hodnotenie chybné). Inak, ak by ste si prečítali poslednú vetu vyššieuvedeného príspevku, Vaša námietka je zohľadnená :o)
 
Hodnoť

To hodnotenie je účelové

To čo z neho malo vyplývať to vyplynulo, nemá žiaden význam. Problémom je to ,že nie je vztiahnuté na poistný kmeň a jednotlivé hodnotenia sú subjetívne, či váhy posunuté v prospech súkromného vlastníctva. V celom materiály sa vlastne poistenec ani nevyskytuje.
 

Skúste navrhnúť iné

kritériá hodnotenia, a pozor - na základe DOSTUPNÝCH dát. Dôležité tiež je, že ak sa Vám názor hodnotiteľa nepáči, tak ho pokojne ignorujte a faktografickú informáciu si vyhodnotťe podľa vlastných váh a vlastného názoru. V ratingu máte dostupné dáta zhrnuté na jednom mieste, máte možnosť voľby. Je na Vás, či ju využijete. Nenútim Vás meniť poisťovňu a ani Vás nepresviedčam pre odchod zo štátnej do súkromnej. Ak o zmene poisťovne rozmýšľate, môžete si pozrieť, aké odlišné produkty poskytujú, akú majú platobnú schopnosť a pod. Pokojne abstrahujte od nášho hodnotenia a prevážte si to vlastnými váhami :o)
 

Samozrejme

všetko má nejaký účel, teda je to účelové, zároveň však by to malo byť objektívne. Teda ak je niečo neobjektívne, ako toto hodnotenie, je treba sa pýtať aký je účel. Účelom tohoto hodnotenia je dokázať, že súkromné ZP sú lepšie ako štátne a nie ich objektívne hodnotenie a preto tvrdím že je účelové, v zmysle že má iný účel ako deklarovaný, respektíve vyplívajúci z pojmu hodnotenie. Hodnotenie, kde sa použije takáto metóda rozhodovania, je samozrejme poznačené cieľom, ktorí má dosiahnúť. Tý ktorí toto rozhodovanie realizovali si nepoložili cieľ zabezpečenia zdravotnej starostlivosti pre občanov štátu, ale ktorá je ekonomicky najefektívnejšia. Toto sa odráža vo zvolených kritériách napríklad výber poistného, čo je totálny nezmysel, vzhľadom k tomu že VZP musí poisťovať zo zákona. Je to rovnaké ako keby si porovnával auto s parníkom a s vážnou tvárou by si dal kritérium chodí po ceste = 100% a pláva =0% a potom by si sa ako malý tešil že autíčko vyhralo. Pikantná je oblasť finančného zabezpečenia, keď celý sektor v konečnej fázi zabezpečuje štát a štát je v tom horší ako súkromná poisťovňa, ktorú konečne (je to pomerne zložité) zabezpečuje štát tiež. Samozrejme ignorovať môžem všeličo, ale propaganda ktorá sa ma dotýka či chcem alebo nie ,ako občana, a manipuluje občanov štátu vlastne proti záujmu štátu teda aj mňa a na môj úkor ignorovať nemôžem. Nemám možnosť voľby len možnosť sa nedať oklamať.
 

Opakujem:

vyberte si z dostupných dát tie, ktoré Vy považujete za relevantné a ak chcete, dajte napr. finančnému zabezpečeniu nulovú váhu. Rating obsahuje aj originálne dáta, nielen ich hodnotenie, s ktorým Vás nik nenúti sa stotožniť - a urobte si vlastný rating. Nemusíte aspoň zháňať podkladové dáta, to sme urobili za Vás :o)
.
Avšak práve spomínaná finančná situácia poisťovne je dôležitá z pohľadu schopnosti poisťovne splácať načas svoje záväzky. Zdravotná poisťovňa Perspektíva, ktorá tu pred cca 8 rokmi skrachovala s veľkým rachotom a miliardovými dlhmi, nebola dlhodobo schopná načas splácať svoje záväzky a keďže to nikto vtedy nemonitoroval a zákon nepredpisoval minimálnu mieru solventnosti, nik nezatiahol včas za ručnú brzu. Poskytovatelia majú dodnes nezaplatené faktúry z Perspektívy. Je teda významný rozdiel, či sa poisťovňa potáca na hranici solventnosti alebo nie.
 

iste ze je ucelove

ja tiez robim vacsinu veci za nejakym ucelom, len neviem ci je to dobre alebo zle, to sa dozviem az casom. Skoda, ze sa pojmu "ucelovost" nejako automaticky podsuva negativny podtext.
 
Hodnoť

Moje očakávania pre budúci rok

sú v tomto prestupvom období asi takéto..
.
Moja poisťovňa skasíruje moje odvody na zdravotné poistenie a ja, i moja rodina pôjdeme na preventívnu zdravotnú prehliadku. Podáme si ruky, potľapkáme sa po pleci a povieme si - .. tak zas o rok..
.
Tieto kritéria a predstavy spĺňajú všetky poisťovne, z čoho mi vyplýva, že nemám dôvod meniť poisťovňu..
 

sugríva

Obsah a rozsah preventivnych prehliadok je uz podla poistovne rozny napriek tomu, ze zaklad je dany zakonom.
Podobne existuje i rozny pristup k poistencom a preventivnym prehliadkam na strane poistovne - napr. upozornovanie na termin bliziacej sa prehliadky, pripadne rozna uroven platieb pre lekarov za preventivne prehliadky.
Nakoniec maju este poistovne moznost zvyhodnit Ta v ramci zakona pri dodrziavani preventivnych prehliadok ...
Takze urcite to nie je jedno a predpokladam, ze v buducnosti budu tie rozdielnosti este vyraznejsie.
 
Hodnoť

pekne pekne

takze mame kriteria, mame rating a rebricek a platime rovnako.
Vsetci sa na konci zideme v jednej starej, rozbitej, smradlavej nemocnici, doneseme si pribor, pohar, zupan a pyzamo a pouziju na nas ti isti lekari a ten isty liecebny postup ... tomu ja hovorim konkurencny boj !!!
 

ERROR VOLE

az teraz som si to vsimol... NEPLATIME ROVNAKO ...
 

Platíme rovnako

Nuž, áno. Náš návrh je, aby si každá poisťovňa mohla stanoviť sadzbu sama (napr. ak dosiahne zisk, môže ho vrátiť svojim poistencom v podobe nižšej sadzby poistného - a tým si poisťovne môžu výrazne konkurovať). Znamenalo by to, že by aj niektoré ďalšie centrálne stanovované parametre boli decentralizované na zdravotnú poisťovňu - napr. kategorizácia liekov. To by bol ďalší bod pre vzájomnú súťaž.
.
Pokiaľ ide o liečebné postupy: dobrý point. Problém však tkvie podstatne hlbšie. Pri pokuse poisťovní implementovať medzinárodné guidelines pre liečbu niektorých ochorení to príslušní lekári doslova a dopísmena odsabotovali. Liečba podľa protokolu totiž neumožňuje priveľkú "kreativitu", masírovanú dílermi farmafiriem. Ak zavádzanie liečby podľa protokolov nebude podporovať aj centrálna autorita (ministerstvo) alebo aspoň najväčšia poisťovňa, tak pacient nebude v tomto systéme bezpečný. Úspech diagnostiky a liečby bude závisieť od kontaktov a dobrej súhry náhod.
.
Produkty niektorých poisťovní však predstavujú rozdiel v nemocničnom servise: nie každá mamička dostane v pôrodnici "bábätkovský" balík s praktickými vecami. A rozhodne sa mi zdá produkt napr. "Návšteva lekára u vás doma" či "Mamografia bez čakania" dosť podstatný prvok s pridanou hodnotou pre pacienta.
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie


 1. Július Kovács: Fico členovia Smeru, Hlasu boli zmazaní z obchodného registra. Čižnárove peklo na rozlúčku 3 433
 2. Martin Fletcher: Prodej vstupenek na Winter Classic začne v pondělí 27. července 869
 3. Jozef Ivan: Nedávno to konštatoval aj Róbert Fico alebo Pančované osobnosti 300
 4. Ondrej Putra: Naozaj veľa trhaviny v Libanone? 266
 5. Vladimír Krátky: Sulík odvolal riaditeľku SOI . Konečne . 255
 6. Vladimír Čuchran: Vodné centrum, košický aquapark 241
 7. Mišo Šesták: Ako 230 československých vojakov zosmiešnilo tisíc maďarských v boji o "Tóthország" 107
 8. Miroslav Babič: Ako jednoducho vybabrať s konšpirátormi 88
 9. Anton Kovalčík: Kam sme sa to preklikali? 83
 10. Soňa Bulbeck: Prečo ľudia klamú?! 78

Rebríčky článkov


 1. Július Kovács: Fico členovia Smeru, Hlasu boli zmazaní z obchodného registra. Čižnárove peklo na rozlúčku
 2. Štefan Vidlár: Pandémija blbosci
 3. Olívia Lacenová: Striebro sa konečne prebralo z letargie
 4. Vladimír Krátky: Sulík odvolal riaditeľku SOI . Konečne .
 5. Miroslav Galovic: Slovenské Černobyle XIII. Žilinské fragmenty.
 6. Jozo Peric: Infobip je prvým chorvátskym jednorožcom s investíciou 200 miliónov dolárov
 7. Miriam Studeničová: Čo nám chce povedať choroba?
 8. Július Kovács: „Ja keby som mal tú moc spravím také Harakiri, len by sa tu prášilo“ !
 9. Lukáš Baloga: Čím sa táto kríza líši od ostatných? Predovšetkým ochotou riskovať
 10. Martin Krištoff: Saudská Arábia zaznamenala v druhom štvrťroku deficit 29 miliárd dolárov, kvôli poklesu pr


Už ste čítali?