Kim Čong-Un, Zvolenská aj Ego žiju len raz

Autor: Tomáš Szalay | 3.11.2014 o 20:35 | (upravené 3.11.2014 o 20:56) Karma článku: 12,41 | Prečítané:  24060x

Kim Čong-Un dal vraj popraviť jedného dôstojníka za to, že pozmenil verš vlasteneckej piesne, ktorú spieval v karaoke bare. Piesne treba spievať s úctou, to áno – ale za takúto blbosť popravovať? Správy zo Severnej Kórey treba brať s rezervou, mnohé z nich sa ukážu ako nepravdivé.

Pravdivou správou je však odchod ministersky Zvolenskej potom, čo pozmenila verš vlasteneckej piesne si jedna malá nemocnica vysúťažila nový tomograf za asi dvojnásobnú cenu.

Je tam toho. Takých verejných obstarávaní slovenské zdravotníctvo zažíva na tucty. Keby sa za predražené tendre mali odvolávať nadriadení zodpovedných úradníkov, do týždňa sa nám rozpadne celá štátna správa. Kto by nám potom žral čas, nervy a peniaze?

Analýzy verejného obstarávania v nemocniciach pravidelne dokazujú, že tendre sú predražené, predražené a ešte raz predražené. Keď aj jestvujú dôkazy svedčiace o koordinácii súťažiacich ponúk (ako v prípade nového pavilónu v košickej univerzitnej nemocnici), skutok sa nakoniec vďaka dôkladnému vyšetrovaniu „nestane“.

Na eHealth sa premrhalo cez 50 miliónov eur, a nič z toho.

Nemocnice majú dlh cez 400 miliónov eur. A tiež nič.

A tak ďalej.

Skrátka, ministerka Zvolenská vo funkcii veľa vody nenamútila. Neriešila problémy, ktoré riešiť treba. Ďalšie rozbabrala a nechala vyhniť. O nákupe tomografu v Piešťanoch nerozhodovala, prístroj nevyberala ani neobjednávala. Pritom práve kvôli nemu musí odísť.

Nie je to teda príčina, len povestná „posledná kvapka“. Prispel k tomu zrejme aj Ego, člen správnej rady nemocnice. Jeho pieseň Žijeme len raz je vďačný podmaz, ktorý ku kauze pritiahol pozornosť médií a bulváru. Spätne sa jeho nominácia bude javiť ako taktická chyba. Predraženie by sa Smerákom prepieklo, ale v kombinácii s raperom to bolo príliš drzé zrejme aj na fokus grupy.

A tak premiér konal. Niežeby sa tým pre zdravotníctvo niečo zmenilo. Jeho sivá eminencia, predseda parlamentu, predsa vo funkcii zostáva. Do volieb sa nič neudeje, nech už bude novým ministrom ktokoľvek.

Pre premiéra však šlo o príležitosť predstaviť sa ako dokonalý akčný hrdina. Začala sa kampaň k parlamentným voľbám 2016.

 

 

Páčil sa vám tento článok? Podporte ho, prosím, na vybrali.sme.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bratislava drahú parkovaciu analýzu skrýva pred verejnosťou

Pri vytváraní analýzy k parkovacej politike sa vyskytli problémy, o ktorých mali zamestnanci zakázané hovoriť.

DOMOV

Gabčíkovčania: S utečencami problém nebol, viac vystrájajú mladí Srbi

V priestoroch zariadenia pre utečencov v Gabčíkove je ubytovaných niekoľko stoviek Srbov.

DOMOV

Aj Bratislava má svoju Hlávkovú. Za kritiku parkovania referentku čakala šikana

Čím viac upozorňovala na chyby, tým viac problémov v práci mala.


Už ste čítali?